poniedziałek, 23 września 2013

Naszyjnik z wkrętek. Prosta biżuteria nie za 99zł

Jak to każda nastolatka, przeglądałam sklepy internetowe z ubraniami i dodatkami. Znalazłam na jednej stronie łańcuszek za 99zł... Niby nic wielkiego, ale był zrobiony z wkrętek i sznurka. Nie wiem jak można inaczej to nazwać, ale to po prostu ździerstwo. Od razu pomyślałam o zrobieniu własnej wersji, której działka dla artysty nie wyniesie 1500% ceny materiałów. Nie mogę powiedzieć dokładnie ile kosztowały mnie moje wyroby, bo materiały miałam już od dawna (resztki z innych prac). Szacując wychodzi ok. 6,5 zł (1,5zł wkrętki, sznurek 2zł i klej kropelka 3zł). Efekt prawie identyczny z tym kupnym, a zaoszczędzone pieniądze można wydać na bardziej przemyślany zakup.


Potrzebujemy:
1. Wkrętki
2. Kolorowy sznurek
3. Klej
4. Bezbarwny lakier (opcjonalnie)

Let's make some magic!

1. Układamy z wkrętek wzór. Ja zrobiłam kokardkę

2. Sklejamy je kropelką

3. Przekładamy sznurek jak wyżej. Pamiętamy o zostawieniu z jednej strony ok. 30-50 cm sznurka

4. "Wracamy" się sznurkiem w taki sposób, żeby z każdej strony był widoczny

5. Teraz przyciągamy sznurek zygzakiem. Każda wkrętka musi być "połączona" sznurkiem z jej sąsiadką

6. Pleciemy w ten sposób całą kokardkę

7. Końcówki sznurka możemy pokryć bezbarwnym lakierem do paznokci, żeby się nie rozdwajał. Na koniec łańcuszka dałam śrubkę i sznurki zawiązałam w węzeł

8. Gotowe! Cieszymy się zaoszczędzonymi pieniędzmi i ciekawą biżuterią. W ten sam sposób można zrobić bransoletki oraz pierścionki. Postaram się w późniejszym czasie wstawić posta z pomysłami na tego typu biżuterię.

Have a nice day!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz